תביעה ייצוגית כנגד עיריית רמת גן

משרדנו הגיש תביעה ייצוגית כנגד עיריית רמת גן בגין גביית כספים ביתר ושלא כדין בעד צריכת מים פיקטיבית.

רמת גן

כתבה שפורסמה בעקבות תביעה שהוגשה ע”י משרדנו: “בני זוג מרמת גן, הגישו תביעה ייצוגית נגד העירייה בגין גביית כספים שלא כדין עבור צריכת מים פיקטיבית. בני הזוג המתגוררים ברחוב שפירא חשדו כי המהלך השנים האחרונות חייבה אותם העירייה עבור מים שלא צרכו. חשדם התעורר לאחר שצפו בתוכנית ‘כלבוטק’, שעסקה בגביית כספים מיותרת עבור מים שתושבים לא צרכו, וזאת משום שמוני המים רושמים צריכה פיקטיבית.

המונים, כך דווח, מושפעים מאויר שנכלא במערכת, ולכן חשבונות המים מתנפחים והצרכנים מחויבים בתשלומי סרק. הזוג פנה לשרברב שאחרי בדיקה מקיפה קבע כי הם מחויבים בפועל בגין מים אשר כלל לא צרכו. באמצעות עורכת הדין רחלי קלקנר הגישו תביעה ייצוגית בשם תושבי רמת גן על סך 24,361,000 מליון שקל – ההפסד המצטבר של התושבים בשנתיים האחרונות. בתביעה שהוגשה לבית המשפט המחוזי בתל אביב נטען כי “זה חודשים רבים גבר אצל המבקשים החשש כי הם מחויבים בגין צריכה גבוהה, לא הגיונית ומוגזמת של מים, וזאת, בין היתר, בשים לב למספר הנפשות המתגוררים בדירה (זוג הורים ופעוט). 

המבקשים שמו לב כי חשבונות המים שלהם הולכים ותופחים עם השנים, כל זאת ללא הסבר כלשהו המניח את הדעת ובלא שינוי צריכה”. בני הזוג טוענים כי גם כאשר הברזים בדירה סגורים ולא נצרכים מים כלל, המונה עובד ורושם צריכה בפועל, וכי העירייה לא ערכה כסדרן את בדיקות הכיול התקופתיות. “הבדיקות צריכות להערך אחת לחמש שנים, והמדבקה של המונה מראה כי הבדיקה האחרונה התבצעה ב 2005”, נטען בתביעה, העירייה, לדברי בני הזוג, גובה בניגוד לדין כספים עבור צריכת מים שכלל לא סיפקה.

מאת: נועם דביר  

 

לקבלת ייעוץ משפטי על ידי עורך דין תביעה ייצוגית נא ליצור קשר כעת עם עו”ד ונוטריון רחלי קלקנר לצורך בחינת השאלה האם תביעתכם עונה לתנאים הקבועים בחוק תובענות ייצוגיות לשם אישורה של התביעה הייצוגית.  

בטלפון 052-3444-212 או מלאו פרטים בטופס הבא: