פונדקאות 

 

הליך הפונדקאות מהווה את אחד הפתרונות עבור זוגות רבים המתקשים בהבאת ילד לעולם. במסגרת הליך הפונדקאות, להבדיל מאפשרויות אחרות כגון אימוץ או תרומת זרע, האם הנושאת – הלוא היא הפונדקאית – משכירה את רחמה לנשיאת ההיריון של ההורים המיועדים על מנת שבני הזוג יוכלו להביא לעולם ילד משלהם.

בכל מדינה חוקים והסדרים שונים ומגוונים לגבי הליך הפונדקאות, ואין מדיניות אחידה בתחום. ישנן מדינות ליברליות המתירות הליך של פונדקאות לא רק לזוגות נשואים, כי אם לקשת רחבה של הורים – רווקים, הומוסקסואלים ולסביות וכן זוגות שאינם נשואים. מדינות אחרות כגון ישראל, הודו וגיאורגיה מתירות פונדקאות אך מחילות הגבלות שונות בקשר עם ההליך. כמו כן ישנן מדינות המטילות איסור מוחלט על קיום הליך פונדקאות בשטחן.

במדינת ישראל מוסד הפונדקאות זכה להכרה חוקית ורשמית ומעמדו הוסדר בחוק ההסכמים לנשיאת עוברים (אישור, הסכם ומעמד היילוד), התשנ”ו – 1996″ (להלן: “החוק”). על פי החוק, הפונדקאות המוכרת ומאושרת כיום בישראל הינה פונדקאות מלאה – היינו פונדקאות בה האישה הנושאת משכירה אך ורק את רחמה להורים המיועדים, והעובר מועבר לרחמה באמצעות תהליך של הפריה חוץ גופית, כך שאין כל קשר גנטי בין האם הנושאת לבין הילד שייולד.

חוק ההסכמים לנשיאת עוברים קובע שורה ארוכה של תנאי סף מקדמיים שרק בהתקיימם הוועדה לאישור הסכמים לנשיאת עוברים תאשר את הסכם הפונדקאות בין ההורים המיועדים לבין האם הנושאת. חלק מהתנאים מחייבים כי הן ההורים המיועדים והן האם הנושאת יקבלו ייעוץ משפטי מלא מפורט ומקיף בקשר עם ההליך וכי ההסכם שייערך ביניהם יהא מקובל ומאושר על ידי הועדה. לשם כך מומלץ להורים המיועדים לפנות לעורך דין הבקיא בתחום כדוגמת משרדינו.

משרד עו”ד רחלי קלקנר הינו אחד ממשרדי עורכי הדין היחידים בארץ שצבר ניסיון עשיר והתמחה בתחום של הליכי פונדקאות הן בארץ והן בחו”ל (כולל גיאורגיה והודו). במשך שנים ארוכות משמש המשרד כיועץ משפטי הן הורים מיועדים אשר התקשרו בהליך פונדקאות בארץ או בחו”ל, הן של פונדקאיות והן של מרכזי התיווך בתחום. ניסיון זה מקנה למשרדינו את הכלים הדרושים לצורך התמודדות עם הסבך המשפטי, כמו גם הרגשי,  הכרוך בהליכי הפונדקאות ולסייע להורים המיועדים, כמו גם לפונדקאיות, לעבור את ההליך בצורה הנעימה הרגועה ונכונה ביותר.

 
פעמים רבות הורים המעתדים לחתום על הסכם עם חברה לליווי או תיווך של הליכי פונדקאות חותמים על הסכם מול המרכז או החברה שתספק להם את מעטפת הליווי של הליכי הפונדקאות מבלי לקבל ייעוץ משפטי כלשהו.
מצב זה אינו נכון משפטית וכלכלית ועשוי להטיל על ההורים המיועדים חבויות כלכליות ומשפטיות שהיה ניתן למנען מראש אילו רק ניתן ייעוץ משפטי איכותי ומקצועי בטרם נחתם ההסכם.
 
על רקע זה החל משרדינו לספק שירותי ייעוץ משפטי ממוקדים וענייניים המתומחרים פר שעת עבודה בלבד, כך שבחלוף שעה – שעתיים -שלוש של ייעוץ יוצאים ההורים עם רשימת הערות, הארות תוספות, טיפים ועצות שיגנו על האינטרסים שלהם ושלהם בלבד.
 
היתרונות בקבלת ייעוץ משפטי ממוקד הם, בין היתר: 

✅ ייעוץ ממוקד וענייני 

✅ אישורים ותרגומים נוטריונים

✅ ידע וניסיון מוכח

✅ ליווי הליכי פונדקאות בארץ ובחו”ל

✅ ניסיון רב שנים מול חברות תיווך וליווי הליכי פונדקאות

✅ חסכון כלכלי משמעותי

✅ הגנה משפטית מקסימאלית 

✅ ייצוג אך ורק האינטרסים של ההורים והתינוקות

✅ גילוי המשמעות שמאחורי הסעיפים השונים

✅ מתן הסבר לגבי המשמעות של כל סעיף 

✅ מתן מענה כנה ונטול אינטרסים לגבי כל סוגיה שמטרידה את ההורים

 

לקבלת ייעוץ משפטי על ידי עורך דין פונדקאות צרו קשר כעת לתיאום פגישה בטלפון 052-3444-212 או מלאו פרטים בטופס הבא: