קניין רוחני

פתחתם עסק חדש ויש לכם שם ייחודי שאתם מעוניינים להגן עליו?

יש לכם רעיון ואתם מבקשים לדעת כיצד ניתן להגן עליו?

אתם מעוניינים להגיש תביעה בגין הפרת זכויות יוצרים?

הגישו נגדכם תביעה לאחר שהורדתם תמונות מהאינטרנט ?

מישהו הוציא את דיבתכם ואתם מעוניינים להגיש תביעה בגין לשון הרע?

משרד עו”ד ונוטריון רחלי קלקנר, עורכי דין ומגשרים, מציע קשת רחבה של שירותים משפטיים בתחום הקניין הרוחני, וזאת הן בתחום של רישום והגנה על סימני מסחר, זכויות יוצרים וכיוצ”ב והן בתחום של ניהול תביעות משפטיות שעילתן זכויות יוצרים, סימני מסחר, עוולות מסחריות, סודות מסחריים, מוניטין, לשון הרע וכדו’. כמשרד העוסק בתחום הקניין הרוחני, המשרד מייחס חשיבות רבה לשמירה על דיסקרטיות מוחלטת על ענייניו של הלקוח ומתן ייעוץ וליווי משפטי הדוק ואישי החל מראשיתו של התהליך בשלב בחינת דרכי פעולה ועד לתום ניהול ההליכים המשפטיים הנחוצים בנסיבות העניין.

חשוב לדעת! בניגוד לפטנטים מדגמים וסימני מסחר, זכויות יוצרים לא “רושמים”. ההגנה מוקנית באופן אינהרנטי לבעל זכות היוצרים ובלבד שהוא יכול להוכיח, בין היתר, את בעלותו על הזכות, כי מדובר ביצירה מקורית וייחודית, כי יש לה עותק פיזי מוחשי וכי היא לא הוקנתה לאחר. כמו כן, הפרת זכות יוצרים היא הפרה אובייקטיבית, כך שאין משמעות ל”כוונה”, “ידיעה”, “חרטה”, “תום לב” וכיוצ”ב של מפר הזכות.

יש לזכור, כי לא בכל סיטואציה שימוש ביצירה תחשב כהפרה של זכות יוצרים ויש לבחון כל מקרה לגופו. כך, למשל, כאשר נעשה ביצירה שימוש אישי, במסגרת עבודה אקדמאית, בדיווח חדשותי, לכתיבת ביקורת בד”כ ייחשב הדבר כשימוש מותר.

 

לתאום פגישה ו/או קבלת פרטים נוספים הנכם מוזמנים ליצור קשר כעת עם עו”ד ונוטריון רחלי קלקנר בטלפון 052-3444-212 או מלאו פרטים בטופס הבא: