עורך דין חוזים

עורך דין מומחה לחוזים

לפי החוק כיום, אין לעורך דין בישראל אפשרות לקבל מומחיות פורמאלית בחוזים. לכן, אין בפועל דבר כזה עורך דין לחוזים “מומחה”, או “עורך דין מומחה לדיני החוזים” החוק אף אוסר על עורך דין להציג עצמו כמומחה לחוזים.

למעשה אין כל הגבלה על עורכי דין לייצג לקוחות בכל תחום שבו יחפצו. זאת ללא צורך ברישיון מיוחד לעסוק בתחום התמחות כזה או אחר. אין מדובר במובן מאליו, שכן מבחינה תיאורטית יכול כל עורך דין להציג עצמו כהוות נפשו, יום אחרי שקיבל רישיונו לעסוק בעריכת דין, וללא כל ניסיון קודם בנושא. 

במקרה כזה ניתן להבין שהנפגעים העיקריים מהיעדר רגולציה בתחום, הם ציבור הלקוחות הפוטנציאליים. אלו יכולים להתקשר בייצוג עם עורך דין שאינו מתאים, ואינו בעל הכישורים לייצגם בצורה הולמת באותו תחום רלוונטי.

“עורך דין חוזים” – מיהו ?

החוק אינו מעניק תואר מומחה לעורך דין לחוזים, וכך לגבי כל תחום משפטי שבו החוק אינו מעניק תואר מומחה לעורך דין לרשלנות רפואית, עורך דין פלילי, עורך דין תעבורה וכדומה.

יחד עם זאת, בשנים האחרונות הולכת וגדלה המגמה של עורכי הדין להתמקצע בתחום משפטי מסוים, כך שאם בעבר מקובל היה שעורך דין לנזיקין היה מייצג בכל תחומי נזקי הגוף, כגון: תאונות דרכים, תאונות עבודה, תאונות ספורט וכדומה, בשנים האחרונות המגמה השתנה לחלוטין ומקובל שעורכי דין מתמחים בתחום נישתי.

בכל הקשור לתחום דיני החוזים קיימים כיום משרדי עורכי דין המתמחים בדיני החוזים ועוסקים בתחום זה כתחום עיסוק יחידי. אנו סבורים כי יש בכך תועלת רבה לאזרח התובע הפוטנציאלי מאחר שההתמקצעות בתחום נישתי כדוגמת דיני החוזים – מעלה את הרמה המקצועית של משרדי עורכי הדין לדיני החוזים והלקוח מקבל מוצר איכותי יותר.

ניתן אם כן לסכם נקודה זו ולומר שלמרות העובדה שהחוק אינו מאפשר הענקת תעודת מומחה לעורך דין לדיני החוזים, בפועל קיימת מגמה של התמקצעות של עורכי דין בדיני החוזים.

יש לוודא כי עורך הדין מתמחה בחוזים

ודאו שעורך הדין אותו בחרתם, מתמחה בחוזים ובעל נסיון רב בתחום: כתיבת הסכמים, חוזים ועריכת תצהירים בתחומים האזרחיים, ציבוריים ועסקיים.

אלו מקרים כדאי להיוועץ בעורך דין חוזים

במקרה וקיבלתם טיוטת חוזה ואתה מבקשים להגן על האינטרסים שלכם?

במקרה בו אתם עומדים בפני צומת דרכים ומתלבטים האם להתקשר בעסקה אם לאו?

אתם מעוניינים להעניק נכס במתנה ורוצים לדעת מהי עסקת מתנה? הנכם זקוקים לייעוץ משפטי בכל הקשור לנושא חוזים ועסקאות והפרתם?

דוגמאות לחוזים והסכמים שמשרדנו עורך:
הסכם הצבעה.
הסכם בוררות.
הסכם מכר.
הסכם הלוואה.
הסכם השקעה.
הסכם נאמנות.
הסכם שירות.
הסכם מכירת עסק.
הסכם ייעוץ.
הסכם עבודה.
הסכם שותפות.
הסכם פירוק שותפות.
הסכם סודיות.
הסכם בעלי מניות.
הסכם פיתוח עסקי.
הסכם קניין רוחני.
הסכם זכיינות.
הסכם הפצה.
הסכם שכירות.
הסכם בין ממציא לייזם
הסכם מייסדים לטובת הקמת חברה.
הסכם מכירת מניות.
הסכם הצבעה.
הסכם שיווק.
חוזה שכירות לדירה.
חוזה שכירות לעסק.
חוזה לניהול נכס מקרקעין.
חוזה מול ספק.
חוזה מול לקוח.
חוזה עבודה.
עריכת תצהירים.
עריכת חוזים.
 
משרד עורכי הדין רחלי קלקנר, עוסק במגוון רחב של חוזים ועסקאות הן בתחום האזרחי, הן בתחום הציבורי והן בתחום העסקי והמסחרי, ומעניק ייעוץ משפטי החל מהשלב הטרום חוזי (שלב המשא ומתן) דרך שלב כריתת החוזה ועד למימוש החוזה ו/או הסעדים הנובעים מהפרתו על ידי אחד הצדדים.

ניסיון הרב שצבר משרדינו במאבקים משפטיים בתחום החוזי מקנה ללקוחותינו יתרון שלא יסולא מפז במסגרת המשא ומתן לכריתת ההסכם ובניסוחו של ההסכם גופו, שכן בידינו הכלים הטובים ביותר לבחון את ההתקשרות החוזית מבעד למשקפיים ביקורתיות המבקשות להימנע ככל הניתן מהתדיינות עתידית בבית המשפט.

מעבר לבקיאות המשפטית והניסיון הרב בכריתת הסכמים, למשרדינו גם השכלה וידע בתחום הכלכלי מה שמאפשר לנו להבין ביתר קלות את ההיבטים הכלכליים של העסקה וליתן לכך ביטוי במסגרת העסקה גופה.

צרו קשר כעת לתיאום פגישה עם עורך דין ונוטריון רחלי קלקנר בטלפון 052-3444-212
או מלאו פרטים בטופס הבא: